Higieninio pedikiūro svarba – konsultuoja meistrė

Higieninis pedikiūras yra ne tik estetinė procedūra, bet ir svarbi jūsų pėdų sveikatos priežiūros dalis. Reguliariai atliekamas pedikiūras gali padėti jaustis kur kas geriau ir gyventi kur kas sveikiau.

Plačiau apie procedūrą pasakoja meistrė Monika.

Kodėl higieninis pedikiūras – būtinas?

Higieninis pedikiūras yra labai svarbus. Ne tik esant sveikatos problemoms, tačiau ir profilaktiškai. Tai yra puikus pasirinkimas, kai reikia:

Pašalinti negyvą odą ir sukietėjimus

Negyva oda gali sukelti sausumą, įtrūkimus ir diskomfortą. Pedikiūro metu ši oda pašalinama, o pėdos tampa minkštesnės ir lygesnės.

Sumažinti įaugusių nagų riziką

Netinkamai nukirpti nagai gali įaugti į odą ir sukelti skausmą bei uždegimą. Pedikiūro metu nagai kerpami teisingai, o tai padeda išvengti įaugusių nagų.

Pagerinti nagų būklę

Pedikiūro metu nagai nupoliruojami ir padengiami apsauginiu laku, kuris padeda sustiprinti nagus ir apsaugoti juos nuo skilinėjimo ir lūžinėjimo.

Pašalinti grybelio ir bakterijų infekcijas

Drėgna ir šilta pėdų aplinka yra palanki grybelių ir bakterijų augimui. Pedikiūro metu pašalinamas nešvarumas ir oda dezinfekuojama, o tai padeda išvengti infekcijų.

Pagerinti kraujotaką

Pedikiūro metu atliekamas pėdų masažas pagerina kraujotaką ir padeda sumažinti nuovargį bei skausmą.

Atpalaiduoti ir sumažinti stresą

Pedikiūras gali būti puiki atsipalaidavimo ir streso mažinimo priemonė.

Kiek dažnai reikėtų atlikti pedikiūrą?

Pedikiūro dažnumas priklauso nuo individualių poreikių. „Jei jūsų pėdos prakaituoja gausiai arba nešiojate uždarą avalynę, pedikiūrą rekomenduojama atlikti kas 4–6 savaites. Jei jūsų pėdos sausos ir neturi problemų, pedikiūrą galite atlikti rečiau, pavyzdžiui, kas 6–8 savaites“,- teigia Monika.

Kaip išsirinkti tinkamą pedikiūrą?

Yra įvairių pedikiūro tipų, todėl svarbu pasirinkti tą, kuris geriausiai atitinka jūsų poreikius. „Galite rinktis klasikinį pedikiūrą, kuris apima negyvos odos pašalinimą, nagų apdorojimą ir padengimą laku. Jei turite problemų su pėdų oda, galite rinktis SPA pedikiūrą, kuris apima papildomas procedūras, tokias kaip pėdų masažas, drėkinimas ir parafino kaukės“,- priduria specialistė.

Prieš pedikiūrą pasitarkite su savo gydytoju, jei turite cukrinį diabetą, kraujotakos sutrikimų ar kitų sveikatos problemų. Ta pati sąlyga galioja, kai aktualus ir nagų grybelis gydymas. Po pedikiūro reguliariai prižiūrėkite savo pėdas: naudokite drėkinantį kremą, nešiokite patogią avalynę ir reguliariai keiskite kojines.