KAIP IŠDĖSTYTI STALUS, KAD PRIE JŲ SUTILPTŲ KUO DAUGIAU ŽMONIŲ?

https://unsplash.com/photos/photo-of-empty-room-with-projector-screen-Q_KdjKxntH8

Didesniuose pobūviuose arba verslo įmonių surengtose darbinėse konferencijose tenka naudoti daug stalų. Jei pastarosiose nebūtinos staltiesės, tai be jų pokylių stalai tikrai varganai atrodytų. Kad ir kiek būtų pobūvyje ar renginyje stalų, dėl jų skaičiaus nėra ko jaudintis, nė vieno neuždengto neliks. Staltiesių nuoma apsaugos nuo tokios nepatogios padėties.

Kaip išdėstyti stalus darbinėje verslo konferencijoje?

Darbinėje konferencijoje geriausia naudoti apskritus stalus. Prie tokių stalų galima susodinti po aštuonis žmones. Kadangi jie sėdi arti vienas kito, tada labai patogu užmegzti kontaktą su konferencijos dalyviais, o ir pats bendravimas tarpusavyje yra tiesioginis ir betarpiškas.

Tokiomis sąlygomis yra itin lengva vesti pokalbį mažai pažįstamiems ar net visiškai nepažįstamiems žmonėms. Todėl konferencinis darbas bus tikrai našesnis, nei esant kitokioms bendravimo sąlygoms.

Kokia forma geriau statyti stalus dideliuose pobūviuose?

Jei pobūvyje dalyvauja iki septyniasdešimties svečių, banketinius stalus geriausia išdėstyti U raidės forma. Tada galima greta susodinti didesnį būrį žmonių. Kad svečiams būtų patogiau bendrauti, geriausia išeitis, kai šoniniai stalai, kurie jungiami prie pagrindinio, būtų kuo trumpesni.

Taip pat galima stalus sustatyti ir E raidės forma. Šis pasirinkimas itin praktiškas, nes prie stalų galima susodinti gana daug svečių. Tik pasirinkus šį variantą būtina atkreipti dėmesį į tai, kad tarp stalų netrūktų vietos praeiti aptarnaujančiam personalui, o ir patiems svečiams nereikėtų stumdytis, sėdantis prie stalo ar norint nuo jo atsitraukti. Aišku, patalpoje privalu pakankamai palikti laisvos vietos šokiams.

Kaip pasirinkti staltieses banketiniams stalams, kad jos negadintų bendro vaizdo?

Staltiesės įprastai yra kvadratinės, stačiakampės, apvalios, ovalinės arba trikampės formos. Praktika rodo, jog staltiesę reikia rinktis tokios pat formos kaip ir stalas, ant kurio ji bus tiesiama. Kita vertus, ovalų stalą galima apdengti kvadratine arba stačiakampe staltiese.

Idealu, kai ant vaišių stalo užtiestos staltiesės kraštai iš visų pusių būtų nusvirusios ne mažiau nei penkiolika centimetrų. Tik reikėtų nepamiršti vieno dalyko – lininės ir medvilninės staltiesės po skalbimo susitraukia. Tad būtinai į tai atsižvelgti.