Įstiklinti terasą ar ne? Atsako terasų meistras

Kyla klausimas, ar stiklinti terasą? Tai priklauso nuo individualių poreikių ir aplinkybių. Kuo daugiau niuansų bus įvertinta – tuo didesnė tikimybė, kad priimtas sprendimas bus geriausias konkrečiai Jūsų atveju.

Juk tikrai, terasos stiklinimas vienu atveju gali būti puikus būdas paversti erdvę visus metus naudojama patalpa. Kai kitu atveju – jis gali nepatikti. Panašiai yra vertinama – ar būtina terasos stoginė ir kokia labiausiai tinka.

Apie terasos stiklinimo privalumus ir galimybes pasakoja meistras Kęstas.

Apsimoka? Vienareikšmiškai 

Stiklinimas apsimoka, kadangi tai yra apsauga nuo oro sąlygų. „Įstiklinta terasa apsaugo nuo lietaus, sniego, vėjo ir dulkių. Tai leidžia naudotis terasa ištisus metus, nepaisant oro sąlygų. Taip pat tai tampa papildoma erdve. Įstiklinta terasa gali tapti tarsi papildomu kambariu prie namo. Ją galima įrengti jaukiai ir patogiai leisti laiką su šeima ir draugais“,- privalumus aptaria Kęstas.

Žinoma, kad įstiklinus džiugina ir šilumos bei garso izoliacija. Stiklas gerai sulaiko šilumą ir garsą. Įstiklinta terasa bus šiltesnė žiemą ir vėsesnė vasarą, o taip pat bus mažiau triukšmo iš išorės. O kur dar saugi aplinka. Įstiklinta terasa yra saugi vieta vaikams ir gyvūnams žaisti.

Galiausiai, terasos stiklinimas gali pakelti net ir būsto vertę. Daugeliui žmonių, žinoma, kad tai patinka“,- nurodo Kęstas.

Ar kaina – svarbus trūkumas?

Dažniausiai kalbant apie minusus yra minima kaina. Ji nėra didelė, tačiau faktas, kad tokia paslauga kainuoja, tad labai taupantys turi sau atsakyti į klausimą – ar stiklinimo jiems tikrai reikia. 

„Sakoma, kad įstiklinta terasa gali gauti mažiau natūralios šviesos. Tačiau tai nėra tiesa. Na, nebent nuspręsite, kad jums labiausiai tinka stiklas su konkrečiu atspalviu. Aišku, stiklą reikia reguliariai valyti, kad jis išliktų švarus ir skaidrus“,- priduria specialistas.

O jeigu nenoriu stiklinti?..

Jeigu stiklinimas Jums neatrodo patrauklus sprendimas – kita opcija gali būti markizės. Jos suteikia šešėlį ir apsaugą nuo lietaus, tačiau neužtikrina tokios pačios apsaugos kaip stiklinimas. Taip pat šiuo atveju galėtų pasitarnauti ir augalai. Lipantys augalai ir medžiai gali suteikti šešėlio ir privatumo, tačiau jiems reikia priežiūros ir jie irgi neapsaugo nuo lietaus ir sniego.