Automobilio važiavimo stiliai ir kaip išvengti nereikalingų remontų

Automobilių savininkai žino, jog tvarkingai prižiūrint ir tinkamai važiuojant, automobilis gali tarnauti daug metų ir be didžiulių remontų. Tačiau svarbiausia yra važiavimo stilius. Tam, kad jūsų automobilis tarnautų kuo ilgiau ir be bėdų, turite žinoti, kaip tinkamai važiuoti ir kokių klaidų reikia vengti. Šiame straipsnyje aptarsime skirtingus važiavimo stilius ir pateiksime rekomendacijas, kaip tinkamai važiuoti, kad išvengtumėte nereikalingų remontų.

Kokie yra vairavimo stiliai?

Važiavimo stiliai skiriasi priklausomai nuo to, kaip žmogus vairuoja. Yra tokie trys pagrindiniai važiavimo stiliai – ekonomiškas, sportinis ir agresyvus. Ekonomiškas važiavimo stilius skirtas tiems, kurie siekia taupyti degalų ir išvengti papildomų išlaidų. Sportinis važiavimo stilius nuo ekonomiško skiriasi tuo, kad vairuojant daugiausia dėmesio skiriama automobilio galioms, tokioms kaip pagreitis ir greitis. Agresyvus važiavimo stilius – tai vairavimo būdas, nepaisant kelių eismo taisyklių, kurio metu vairuotojas verčia automobilį judėti per mažas kelio juostas, greitai stabdydamas ir pagreitindamas.

Reikia pabrėžti, kad tinkamai važiuojant automobilis tarnaus ilgiau ir be didelių reikalingų remontų. Kaip tuomet važiuoti tinkamai? Patartina reguliariai keisti alyvą ir filtrus, taip pat laikytis nustatytų padangų slėgių. Be to, rekomenduojama vairuoti leistinu greičiu – ne viršyti maksimalaus leistino greičio kurio reikalaujama kelio ženklai ir aplinkos sąlygos. Taip pat, būtina pripildyti tepalų lygį, vengti staigių stabdymų ir pagreitėjimų. Paskutiniai patarimai – plovimas automobilio išorės, bei salono tvarkos palaikymas.

Neatsakingas bei netinkamas vairavimas iššaukia defektus

Daugelis automobilių savininkų nežino, kad neatsakingas važiavimo stilius gali būti viena iš priežasčių, kodėl automobilis staiga sugenda ar padangos greitai nusidėvi. Pavyzdžiui, agresyvus važiavimo stilius ir pernelyg didelis greitis gali sukelti padangų nusidėvėjimą, bloginti stabdymo sistemą ir padidinti degalų sąnaudas. Todėl, jeigu norite išvengti nereikalingų stabdymo sistemų ar padangų keitimo, rekomenduojame pritaikyti savo važiavimo stiliui.