Patarimai kaip sutaupyti naudojant oras-vanduo šilumos siurblį

Vienas iš populiariausių šildymo prietaisų yra šilumos siurbliai. Jie yra ekologiški ir tuo pat metu patvarūs bei efektyvūs. Taip pat verta žinoti, kad šilumos siurbliai prisideda prie finansinio taupymo. Skaičiuojama, kad sąskaitos yra net 80% mažesnės nei už kitas šildymo sistemas. 

Šilumos siurbliai ir pinigų taupymas

Visų pirma, verta žinoti, kad šilumos siurblys 80% energijos gauna iš atsinaujinančių energijos šaltinių, t.y. vandens, žemės ir oro. Tačiau 20 % energijos sudaro elektros energija, gaunama iš tinklo. Jis reikalingas kompresoriaus veikimui, kurio dėka galima gauti labai aukštą temperatūrą. Tačiau šiuos 20% galima pakeisti kitu elektrą gaminančiu šaltiniu, pvz., saulės baterijomis. Tokiu būdu priežiūros išlaidos gali sumažėti iki 0 EUR. Reikia pabrėžti, kad renkantis saulės įrenginius, šilumos siurblio naudojimas yra visiškai saugus aplinkai. 

Dėl šio naudojimo galite pasirūpinti ekologija ir tuo pačiu sutaupyti savo pinigų. Be to, naudoti šilumos siurblį yra saugu ir net nereikia priežiūros. Tiesiog vieną kartą nustatykite visus parametrus ir įrenginys tam tikru laiku įsijungs ir išsijungs. Be to, ši šildymo sistema namą ir šildo žiemą, ir vėsina vasarą. Norint gauti išsamią konsultaciją kreipkitės e-aukrista.lt.

Šilumos taupymas namuose

Šilumos siurblys negamina šilumos, o tik perneša šiltą orą. Nustačius tinkamus parametrus, jis yra efektyvesnis nei kitos šildymo sistemos. Be to, dėl šilumos siurblio konstrukcijos nereikia montuoti papildomų sistemų. Jame jau yra įmontuotos dvi funkcijos: šildymas ir aušinimas.

Jei naudojant šilumos siurblį norite sutaupyti kuo daugiau pinigų, verta imtis veiksmų, kurie leistų pilnai išnaudoti visas įrenginio savybes:

  • sistemingas šilumos siurblio išorinio ir vidinio filtro valymas yra vienas geriausių būdų pagerinti jo efektyvumą. Švarūs filtrai taip pat pagerins oro kokybę jūsų namuose;
  • Išjungus šilumos siurblį, kai šildymas nereikalingas, sumažės sąskaitos už energiją. Siurblys visą laiką gali veikti visu pajėgumu, bet kam patirti didesnes išlaidas, jei nesinaudojate įrenginio;
  • nustatyti laikrodį taip, kad šilumos siurblys įsijungtų automatiškai, pvz., likus 15 minučių iki grįžimo iš darbo;
  • uždaryti duris ir išvengti skersvėjų, kad kambarys būtų šiltas;
  • programuojamo termostato įrengimas yra geras sprendimas taupyti pinigus. Termostatas leidžia nustatyti konkrečią temperatūrą tam tikram paros laikui. Dėl to siurblys gali šildyti, pvz., mažesniu efektyvumu naktį.

Naudojant patį šilumos siurblį, dėl įrenginio veikimo principų sumažėja energijos sąnaudos. Tačiau jei naudosime jį protingai, galėsime sutaupyti papildomai, mėgaudamiesi šiluma tada, kai mums jos reikia.