Stalčių bėgelių pasirinkimas ir priežiūra

Norint turėti patogius baldus, tikriausiai galvoje esame susidarę sąrašą, kokius kriterijus jie turi atitikti. Aišku, nėra paslaptis, kad dažniausiai renkantis baldus kreipiame dėmesį į jų grožį, kaip jie derės prie kitų baldų ir panašiai. Tačiau labai svarbu dėmesį kreipti ir į kitus dalykus, kartais į tuos, kurie vizualiai nėra jau tokie matomi, bet atlieka pakankamai didelę funkciją. Viena iš tokių baldų detalių yra stalčių bėgeliai. Be jų negalėtume patogiai uždaryti ir atidaryti stalčiaus, todėl jie yra labai svarbūs. Tad šiame straipsnyje ir norime papasakoti daugiau, duoti kelis patarimus, kaip reikėtų tinkamai juos išsirinkti ir kaip tinkamai prižiūrėti, kad ateityje nereikėtų susidurti su įvairiomis problemomis.

Kaip tinkamai pasirinkti stalčių bėgelius?

Nors pakankamai dažnai stalčių bėgeliai būna sumontuoti kartu su baldais, tačiau tikrai yra tokių atvejų, kai juos tiesiog reikia nusipirkti atskirai. Tad duosime kelis patarimus, kurie padės pasirinkti tinkamą variantą:

  • Rinkitės kaip įmanoma kokybiškesnį variantą. Nors jų praktiškai ir negalime matyti, tačiau pats atidarymo ir uždarymo procesas turi būti pakankamai patogus. O būtent nuo bėgelių ir priklauso, koks jis bus.
  • Bėgeliai gali būti su įvairiomis funkcijomis, tai yra prieš pat užsidarymą, šiek tiek sustoti, kad nebūtų didelio užtrenkimo. Tai labai patogu virtuvėje, kai į didelius stalčius yra sudėliojami patys įvairiausi daiktai ir norint išvengti didelių garsų, toks uždarymo būdas yra labai patogus.

Stalčių bėgelių priežiūra

Nors stalčių bėgeliai įprastai nėra matomi, tačiau nereikia jų pamiršti ir visiškai nesirūpinti. Tačiau galime nuraminti, kad priežiūra nėra sudėtinga ir kiekvienas gali tokius darbus padaryti. Bėgeliais tikrai nereikia rūpintis kasdien. Kartas nuo karto pakanka nuo jų nuvalyti dulkes ir to tikrai pakaks. Šiek tiek rečiau galima atskirti bėgelių dalis ir patį stalčių išimti ir taip išvalyti visas prieinamas ertmes. O jas galima valyti su paprastu vandeniu, tikrai specialių priemonių nereikia.

Ką dar reikia žinoti apie stalčių bėgelius?

Stalčių bėgelių pasirinkimas yra labai didelis, todėl iš karto reikia žinoti, koks variantas jums bus tinkamas. Taip pat nereikėtų rinktis pačio pigiausio varianto, nes dažnu atveju teks nusivilti ir galiausiai pirksite naujus, tad sutaupyti nieko nepavyks, o ir išleisite kur kas daugiau nei tikėjotės. Dar svarbu paminėti tai, kad tokius stalčių bėgelius galite įsigyti internetu, tad vykti į fizines parduotuves tikrai nereikės.