Saulės moduliai: montuoti patiems ar palikti darbą specialistams?

Nepaisant to, jog saulės elektrinės atsiperka su kaupu, galima pastebėti, jog tikrai ne kiekvienas džiaugiasi sėkmingai investavęs. Pasitaiko, jog žmonės vis tiek gailisi, kad taip brangiai mokėjo, todėl ieško būdų, kaip sutaupyti. Ir užuot kreipiasi dėl paramos, kurią gauti gali kiekvienas, kuris atitinka reikalavimus ir laiku pateikia paraišką, žmonės nusprendžia montuoti saulės modulius patys. Ar tikrai kiekvienas gali savarankiškai įrengti saulės elektrinę? Tikrai ne. Visų pirma, saulės moduliai yra sunkūs. Tad jei nuspręsite pats įrengti saulės modulius, jums vis tiek reikės pagalbos. Priešingu atveju rizikuojate ne tik sugadinti saulės modulius, bet ir susižeisti. Taip pat specialistai jums patartų, kur statyti saulės elektrinę, jog ji veiktų efektyviau. Tad prarandate galimybę konsultuotis su specialistais ir užtikrinti, jog saulės moduliai veiks visu pajėgumu. Na, ir svarbiausia, prarasite garantiją. Kadangi saulės modulius patys montavote, galite pamiršti apie garantiją, kadangi nėra jokių garantijų, kad nepažeidėte jų montavimo metu. Tad saulės modulių montavimo darbus visada reikia palikti specialistams, jog būtumėte tikri, kad darbai bus atlikti kokybiškai ir galėtumėte mėgautis kokybišku darbu.

Kaip prižiūrėti saulės modulius?

Saulės modulių priežiūra yra labai paprasta. Vieninteliai darbai – valymas ir apžiūra. Valyti saulės modulių nereikia dažnai, kadangi juos nuplauna lietus, tačiau kartais gali tekti juos valyti ir patiems. Tokiu atveju svarbu naudoti šluostes, kurias rekomenduoja gamintojai, taip pat darbą atlikti atsargiai, jog nepažeistumėte saulės modulių. Apžiūra reikalinga tam, kad specialistai užtikrintų, jog saulės moduliai neturi jokių gedimų ir veikia efektyviai.

Ką daryti, jei pažeidėte saulės modulį?

Jei pažeidėte saulės modulius valymo metu, greičiausiai saulės modulis arba bus mažiau efektyvus, arba visai negamins saulės energijos. Tokiu atveju jį reikės pakeisti.

Kodėl svarbu rinktis naujus saulės modulius?

Nors kai kurie mano, kad pavyks sutaupyti, jei pasirinks naudotus saulės modulius, tačiau tai nėra tiesa, nes mokės tik daugiau. Saulės moduliai su laiku tampa vis mažiau efektyvūs, todėl neverta pirkti naudotų. Taip pat pirkdami naudotus prarandate garantiją ir galimybę gauti kompensaciją.