Internetas namams: kaip pasirinkti?

Greičiausiai visi sutiks, jog šiandien sunku įsivaizduoti namus be interneto. Ir ne tik todėl, kad interneto ryšio reikia pramogoms bei darbui, juk jį naudoja ir išmaniosios namų sistemos, kurios kasdien palengvina mūsų buitį. Tačiau kaip pasirinkti tinkamiausią internetą namams? Ką reikia įvertinti?

Kiek duomenų man reikia?

Jei internetu namuose naudojatės retai, galite rinktis riboto duomenų kiekio planą. 50 GB pakaks, kad galėtumėte pasitikrinti elektroninį paštą, paskaityti naujienas ar naudotis socialiniais tinklais. Jei mėgstate žiūrėti filmus ar sporto transliacijas, jums prireiks daugiau duomenų, tad galite rinktis planą su 200 GB duomenų. O jei namuose ir dirbate, ir laisvalaikį mėgstate leisti prie kompiuterio – geriausias pasirinkimas bus neribotas internetas namams.

Ar interneto greitis svarbus?

Šiais laikais galime mėgautis išties greitu ryšiu, tad kartais net neatkreipiame dėmesio į šį parametrą. Vis dėlto verta tai padaryti – juk tikrai nenorėtumėte, kad strigtų internetu žiūrima tinklalaidė arba reikėtų laukti, kol „užsikraus“ aukštesnės kokybės muzikinis klipas, tiesa? Kalbant apie interneto greitį, galioja paprasta taisyklė: kuo greičiau, tuo geriau. Vienas geriausių pasirinkimų yra 5G internetas namams, kuris, palyginti su 4G, yra net iki dešimties kartų greitesnis!