Slidinėjimo trasos Sakartvele (Gruzijoje)

Žiemą pagrindinė pramoga Sakartvele – slidinėjimas. Šis žiemos sportas yra labai populiarus šalyje. Kaukazo kalnuose įsikūrę Sakartvelo slidinėjimo kurortai vilioja slidinėjimo entuziastus iš viso pasaulio. Slidinėjimo sezonas šiame regione paprastai prasideda nuo gruodžio ir tęsiasi iki balandžio. Kasmet šalyje plečiama slidinėjimo kurortų infrastruktūra. Sakartvelas keliautojus vilioja kokybiškomis slidinėjimo trasomis, patraukliomis kainomis bei mažomis eilėmis. Slidinėjimo trasos Sakartvele yra puikiai pritaikytos aktyviam žiemos sportui.

Slidinėjimo trasų klasifikacija

Slidinėjimo trasos dažnai būna pažymėtos spalvomis, kad slidininkai galėtų greitai ir lengvai nustatyti trasos sunkumą. Slidinėjimo trasos Sakartvele paprastai (kaip ir daugelyje kitų slidinėjimo kurortų) skirstomos į žalias, mėlynas, raudonas ir juodas. Nuolydis lemia trasų žymėjimą.

Žalios trasos

Žalios slidinėjimo trasos Sakartvele skirtos mokymuisi čiuožti. Žalios trasos dažnai žymi pradedantiesiems skirtas trasas. Jos būna plačios, lengvos ir tinka tiems, kurie tik mokosi slidinėti. Žalios spalvos slidinėjimo trasos paprastai neturi sudėtingų nuolydžių arba lenkimų.

Mėlynos trasos

Mėlynos slidinėjimo trasos Sakartvele skirtos lengvam čiuožimui, pradentantiems. Mėlyna spalva žymi vidutinio sunkumo trasas, kurios jau reikalauja šiek tiek daugiau slidinėjimo įgūdžių. Jos gali turėti vidutiniškai sudėtingus nuolydžius ir lenkimus.

Raudonos trasos

Raudonosios slidinėjimo trasos Sakartvele – pažengusiems slidininkams, kurie turi gerus slidinėjimo įgūdžius. Raudona spalva dažnai žymi sunkesnes trasas, tinkamas patyrusiems slidininkams. Jos būna techniškai sudėtingesnės, su stačiais nuolydžiais ir reikalauja geresnio techninio slidinėjimo įgūdžių.

Juodos trasos

Juodos slidinejimo trasos Sakartvele skirtos itin įgudusiems, profesionalams. Juodos trasos būna labai stačios ir sudėtingos. Juodos trasos yra labiausiai sudėtingos ir pavojingos. Jos gali turėti stilių nuolydžius, žymias lenkimo atšakas ir kitus iššūkius. Sklinda būtinas aukščiausias slidinėjimo įgūdžius ir patirtį.

„Freeride“ slidinėjimo trasos

Sakartvele itin populiarus slidinėjimas bekele. „Freeride“ slidinėjimo trasos Sakartvele yra skirtos ekstremalaus sporto mėgėjams. Kiekvienas, kuris slidinėja, paprastai žino, kad „freeride“ skirtas tik patyrusiems slidininkams. Vis dėlto, net ir turėdami puikius įgūdžius šio sporto entuziastai turi tokio tipo slidinėjimą planuoti sertifikuotu vietiniu specialistu. Jie puikiai žino kalnų sąlygas ir vietas, kuriose gresia didžiausias lavinų pavojus. Saugumas yra labai svarbus aspektas. „Freeride“ slidinėjimą siūlo Gudauri slidinėjimo kurortas Sakartvele. Gudauri „freeride“ maršrutai puikiai tinka norintiems skrieti nepaliestu sniegu. Gudauri slidinėjimo kurorte siūloma pabandyti slidinėti Bidara kalnu. Sniego danga čia yra puiki, o aplinkiniai kalnų peizažai yra kvapą gniaužiantys.

Svarbu paminėti, kad slidinėjimo trasų žymėjimas gali šiek tiek skirtis skirtinguose slidinėjimo kurortuose ar šalyse, tačiau daugumoje vietų spalvų sistema yra panaši ir padeda slidininkams greitai identifikuoti trasų sunkumą. Tai padeda slidininkams pasirinkti trasą, atitinkančią jų įgūdžius ir patirtį. Visas minėtas slidinėjimo trasas galima rasti populiariausiose Sakartvelo slidinėjimo kurortuose. Slidinėjimo kurortai Sakartvele, tokie kaip Bakuriani, Gudauri, Mestia, Goderdzi siūlo itin kokybiškas slidinėjimo trasas. Rekomenduojama nusipirkti „Multicard“ kalnų kurortams ir patogiai naudoti visose minėtuose slidinėjimo kurortų keltuvuose. Slidinėjimas Sakartvele yra nuostabi idėja nepamirštamoms žiemos atostogoms!