Pradedančiųjų vadovas, kaip naudoti Chia sėklas, kad jos būtų kuo naudingesnės sveikatai

Chia sėklos – mažytės, maistingųjų medžiagų kupinos supermaisto rūšys – užkariavo sveikatos ir sveikatingumo pasaulį. Šios sėklos, gaunamos iš Salvia hispanica augalo, kilusio iš centrinės ir pietinės Meksikos, pripažintos dėl savo nepaprastos maistinės vertės ir universalaus naudojimo įvairiuose patiekaluose. Kadangi vis daugiau žmonių stengiasi savo mitybą papildyti naudingais, natūraliais ingredientais, chia sėklos tampa geriausiu pasirinkimu tiems, kurie nori pagerinti savo bendrą savijautą. Šiame pradedančiųjų vadove rasite svarbiausių patarimų ir gudrybių, kaip įtraukti chia sėklas į kasdienę mitybą, kad išnaudotumėte maksimalią jų naudą sveikatai.

Kodėl verta rinktis chia sėklas?

Prieš pradėdami gilintis į tai, kaip tai padaryti, panagrinėkime, kodėl verta įtraukti chia sėklas į savo mitybą. Chia sėklos yra turtingas omega-3 riebalų rūgščių, antioksidantų, skaidulų, geležies ir kalcio šaltinis. Vos uncijoje ispaninio šalavijo sėklų yra įspūdingas kiekis – 10 g maistinių skaidulų, t. y. beveik pusė suaugusiesiems rekomenduojamos paros normos. Šiose sėklose esančios omega-3 rūgštys gali padėti mažinti uždegimus ir gerinti širdies sveikatą, o didelis skaidulų kiekis padeda virškinti ir palaikyti sveiką svorį.

Kaip pradėti vartoti čija sėklas

Chia sėklų naudojimas pusryčiams

Pusryčiai yra puikus metas įtraukti chia sėklas į savo mitybą, nes jos suteikia ilgalaikės energijos dienos pradžiai. Vienas iš paprasčiausių būdų naudoti chia sėklas – pabarstyti jomis rytinę avižinę košę arba jogurtą. Jei norite sotesnio varianto, pabandykite pasigaminti chia pudingą, per naktį pamirkydami chia sėklas piene arba pieno alternatyvoje ir pasaldindami medumi arba klevų sirupu. Ryte gausite tirštą, pudingą primenančią konsistenciją, kuri puikiai tiks šviežiems vaisiams ir riešutams gardinti.

Chia sėklos užkandžiuose ir patiekaluose

Chia sėklų galima lengvai dėti į įvairius dienos užkandžius ir patiekalus. Įmaišykite jų į kokteilius, kad gautumėte papildomų maistingųjų medžiagų, nekeisdami skonio. Įmaišykite jų į keksiukus, duoną ar blynus, kad padidintumėte skaidulų ir baltymų kiekį kepiniuose. Jų taip pat galite įmaišyti į sriubas, troškinius ar padažus, kad jie natūraliai sutirštėtų ir suteiktų maistinių medžiagų.

Chia sėklų galia drėkinant organizmą

Chia sėklos turi unikalią savybę sugerti iki 12 kartų daugiau vandens nei jų svoris, sudarydamos į gelį panašią medžiagą. Dėl šios savybės jos puikiai tinka į gėrimus. Pabandykite į butelį vandens ar mėgstamų sulčių įberti valgomąjį šaukštą chia sėklų ir palikti 15 minučių, kad susidarytų drėkinanti chia sluoksnis. Tai ne tik padeda drėkinti organizmą, bet ir užtikrina tolygų maistingųjų medžiagų išsiskyrimą visą dieną.

Rekomenduojama paros dozė ir maistinė nauda

Nors ispaninio šalavijo sėklos yra neįtikėtinai sveikos, svarbiausia yra saikingumas. Suaugusiesiems rekomenduojama per dieną suvartoti 1,5 valgomojo šaukšto chia sėklų. Neviršijant šios rekomendacijos, chia sėklų vartojimas užtikrina, kad naudos gausite nepersistengdami, nes per didelis skaidulų kiekis gali sukelti virškinimo diskomfortą, jei jų suvartojama per daug.

Laikymo patarimai, kaip išsaugoti šviežumą

Norint išlaikyti šviežias ir maistingas chia sėklas, labai svarbu jas tinkamai laikyti. Chia sėklas laikykite vėsioje, sausoje vietoje, geriausia sandariame inde. Tinkamai laikomos chia sėklos gali išlikti nesugedusios iki dvejų metų, todėl visada turėsite šio maistingo priedo savo patiekalams ir užkandžiams.

Išvados

Chia sėklos yra paprastas, bet veiksmingas būdas pagerinti savo mitybą pagrindinėmis maistinėmis medžiagomis ir sveikatai naudingomis medžiagomis. Šios universalios sėklos, naudojamos pusryčiams, užkandžiams, patiekalams ar gėrimams, gali padėti širdies sveikatai, pagerinti virškinimą ir prisidėti prie subalansuotos mitybos. Vadovaudamiesi šiuo pradedančiųjų chia sėklų naudojimo vadovu, galite pradėti mėgautis didžiausia šių mažyčių supermaisto produktų teikiama nauda sveikatai ir daryti teigiamą įtaką savo sveikatingumui.

Pdf dokumentas: https://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/DIETOS%20IR%20J%C5%B2%20APIB%C5%AADINIMAS2020%2006%2010.pdf