Tinkamų maistinių medžiagų pasirinkimo nauda šunims 2023 – 2024 informacija

Kai galvoju apie savo šuns gerovę, pirmenybę teikiu racionui, kuriame gausu tinkamų maistinių medžiagų. Ši praktika nėra tik atsakomybės reikalas; ji tiesiogiai susijusi su optimalia sveikata ir gyvybingumu. Užtikrindamas, kad mano šuo vartotų maistą, kuriame gausu svarbiausių maistinių medžiagų, suteikiu pagrindą stipriai imuninei sistemai. Baltymai, pavyzdžiui, labai svarbūs raumenų augimui ir atstatymui. Tai audinių sudedamoji dalis ir padeda palaikyti sveiką odą, kailį ir nagus.

Riebalų rūgštys, tokios kaip omega-3 ir omega-6, yra būtinos šuns mitybos racione, nes palaiko sąnarių tepimą ir mažina uždegimus. Jau nekalbant apie jų svarbų vaidmenį kognityviniam vystymuisi ir širdies sveikatai palaikyti. <Svarbus vaidmuo tenka ir dažnai neteisingai suprantamiems angliavandeniams. Jie suteikia energijos ir padeda virškinimui, jei gaunami iš neskaldytų grūdų ir skaidulinių daržovių.

Nors vitaminų ir mineralų reikia mažesniais kiekiais, jų poveikis yra didžiulis. Pavyzdžiui, Vitaminas A ir Vitaminas E palaiko regėjimą ir odos sveikatą, o tinkama kalcio ir fosforo pusiausvyra labai svarbi stipriems kaulams ir dantims. Visada stengiuosi, kad į racioną būtų įtraukti įvairūs maisto produktai, apimantys reikalingų svarbiausių vitaminų ir mineralų spektrą.

Mano šuns organizmo geros hidratacijos užtikrinimas yra neginčytinas dalykas. Vanduo padeda virškinti, reguliuoti temperatūrą ir įsisavinti maistingąsias medžiagas. Stengiuosi nuolat tiekti šviežią vandenį, kad jis papildytų natūraliai maiste esantį vandens kiekį.

Rinkdamasis maistingą šunų maistą, ne tik pailginu savo kailinio draugo gyvenimo trukmę, bet ir pagerinu tų metų kokybę. Tinkama mityba lemia blizgantį kailį, palaikomą sveiką svorį ir apskritai laimingesnį, energingesnį šunį. Nepamiršdamas, kad kiekvieno šuns poreikiai yra unikalūs, visada konsultuojuosi su veterinarijos gydytoju, kad atitinkamai pritaikyčiau jų mitybą. Prevencinė mityba turi toli siekiančią naudą, be kita ko, sumažina būsimų sveikatos sutrikimų tikimybę, o tai savo ruožtu gali sumažinti vizitų pas veterinarą skaičių ir ilgainiui sutaupyti lėšų.

Supraskite specifinius šunų mitybos poreikius

Šunys yra ne tik mūsų ištikimi kompanionai – jie unikalios būtybės, turinčios specifinių mitybos reikalavimų. Kaip ir žmonėms, taip ir mūsų šunų draugams reikia subalansuotos mitybos, kad klestėtų. Tačiau tai, kas yra „subalansuota”, skirtingiems šunims gali būti labai skirtinga. Supratau, kad veislės, dydis ir gyvenimo etapai yra labai svarbūs nustatant, koks maistinių medžiagų derinys geriausiai palaikys mano šuns sveikatą.

Pirma, šuniukų mityba gerokai skiriasi nuo suaugusių šunų mitybos. Šuniukams reikia daugiau kalorijų ir maistinių medžiagų, kad būtų palaikomas jų spartus augimas ir didelis energijos kiekis. Baltymai šiuo etapu ypač svarbūs tinkamam vystymuisi. Kita vertus, suaugusiems šunims reikia gerai subalansuotos mitybos, kuri palaikytų jų sveikatą ir neskatintų nutukimo. Kai mano šuo sulaukia vyresnio amžiaus, dar kartą koreguoju jo mitybą, kad jis gautų pakankamai ląstelienos ir tinkamą kalorijų kiekį, atitinkantį lėtesnę medžiagų apykaitą.

Kitas svarbus veiksnys yra kūno dydis. Didesnių veislių gyvūnams reikalingas maistas, skatinantis lėtą ir tolygų augimą, kad būtų išvengta kaulų ir sąnarių problemų, o mažesnių veislių gyvūnams dažnai reikalingas daugiau energijos turintis maistas. Rinkdamasis ėdalą savo šuniui būtinai atsižvelgiu į jo dydį.

Be amžiaus tarpsnio ir dydžio, šuns mitybos poreikiams didelę įtaką turi ne tik jo aktyvumas, bet ir aktyvumo lygis. Aktyviam šuniui, kuris reguliariai su manimi bėgioja, reikės kitokių kalorijų ir jam gali prireikti daugiau baltymų ir riebalų energijai ir raumenims atkurti nei sėslesniam augintiniui. Labai svarbu išlaikyti tinkamą pusiausvyrą, kad šuo nebūtų per mažai arba per daug šeriamas.

Specifinių šuns mitybos poreikių patenkinimas reiškia ne tik tinkamą pašaro kiekį. Kruopščiai parenku racionus, kuriuose yra būtiniausių maistinių medžiagų, tokių kaip omega riebalų rūgštys blizgančiam kailiui ir sveikai odai, gliukozaminas sąnariams ir antioksidantai stipriai imuninei sistemai. Kiekvienas iš jų atlieka svarbų vaidmenį, kad mano šuo ne tik išgyventų, bet ir klestėtų.

Tokiems kaip aš, kurie savo kailiniams draugams nori geriausio, neužtenka iš lentynos išsirinkti bet kokį šunų maistą. Visada patikrinu, ar etiketėse yra aukštos kokybės ingredientų, ir įsitikinu, kad pasirinktas pašaras atitinka Amerikos pašarų kontrolės pareigūnų asociacijos (AAFCO) rekomendacijas, kuriose pateikiami aprašymai skirtingiems gyvenimo etapams.

Kaip priimti pagrįstus sprendimus dėl savo šuns mitybos

Kai kalbama apie mano kailinio draugo maitinimą, išmokau, kad svarbiausia rinktis remiantis informacija. Rinkoje yra daugybė šunų ėdalo, todėl labai svarbu atidžiai skaityti etiketes. Sudedamosios dalys nurodomos pagal svorį, todėl visada ieškau ėdalų, kurių sąrašo viršuje yra aukštos kokybės baltymų šaltinis, pavyzdžiui, vištiena ar ėriena. Vengiu produktų su pernelyg dideliu kiekiu užpildų ir dirbtinių priedų, kurie gali pakenkti šuns sveikatai.

Dar vienas svarbus elementas, į kurį atkreipiu dėmesį, yra ant šunų ėdalo pakuočių pateikta informacija apie maistingumą. Šis teiginys parodo, ar ėdalas atitinka AAFCO nustatytus maistingumo lygius. Įsitikinu, kad maistas tinka konkrečiam šuns gyvenimo etapui – šuniukui, suaugusiam šuniui ar senjorui.

Štai keletas patarimų, kuriais vadovaujuosi, kad pasirinkčiau geriausią maistą:

 • Rinkitės veterinarinės mitybos specialistų sertifikuotą maistą.
 • Rinkitės maistą, kurio sudėtis yra gerai ištirta.
 • Teikite pirmenybę prekių ženklams, kuriems taikomos patikimos kokybės kontrolės priemonės.
 • Ieškokite įrodymų apie šėrimo bandymus ar mokslinius tyrimus, patvirtinančius prekės ženklo teiginius apie sveikatingumą.

Taip pat atsižvelgiu į savo šuns unikalius sveikatos ypatumus. Gero, kokybiško gyvūnų maisto galite rasti Rigrisavet.lt/.Alergiškiems šunims parenku dietas, kuriose nėra įprastų alergenų, tokių kaip kukurūzai, kviečiai ar soja. Jei mano šuo turi sveikatos sutrikimų, pavyzdžiui, cukrinį diabetą ar sąnarių problemas, visada pasitaręs su veterinarijos gydytoju, renkuosi gydomąjį maistą, skirtą šioms problemoms spręsti.

Suprasdamas ant šunų ėdalo etikečių pateikiamą garantuotą analizę, taip pat galiu palyginti pagrindinius komponentus, pavyzdžiui, žalių baltymų, riebalų ir ląstelienos kiekį procentais. Taip užtikrinu, kad mano aktyvus šuo gautų pakankamai energijos, o mano vyresnis šuo nesuvartoja kalorijų pertekliaus, dėl kurio gali priaugti svorio.

Galiausiai atkreipiu dėmesį į maisto kilmę ir gamybos praktiką. Pirmenybę teikiu prekių ženklams, kurių ingredientai gaunami iš patikimų tiekėjų, o maistas gaminamas įmonėse, kuriose laikomasi griežtų saugos protokolų. Tai suteikia ramybę, kad renkuosi ne tik maistingą, bet ir saugų maistą savo šuniui.

Atminkite, kad tai, kas tinka vienam šuniui, gali netikti kitam, todėl visada stebiu, kaip mano šuo reaguoja į naują mitybą, ir prireikus ją koreguoju. Reguliarūs veterinarijos gydytojo patikrinimai padeda įsitikinti, ar mano pasirinkta mityba tikrai atitinka bendrą šuns savijautą.

Pliusai ir minusai

Nagrinėdamas sveiką maistą šunims, pastebėjau, kad populiari diskusija yra apie naminį ir komercinį šunų maistą. Taigi panagrinėkime jų privalumus ir trūkumus.

Naminis šunų ėdalas gali būti pritaikytas konkretiems jūsų kailinio draugo mitybos poreikiams. Nesvarbu, ar kalbama apie alergijas, ar sveikatos problemas, dėl kurių reikia specialios dietos, turėdami visišką sudedamųjų dalių kontrolę užtikrinsite, kad jūsų šuo išvengs visko, kas gali būti kenksminga. Be to, daugeliui šeimininkų maisto gaminimas savo šunims teikia tam tikrą džiaugsmą, todėl tai tampa bendravimo patirtimi.

Tačiau naminės dietos dažnai atima daug laiko, o norint, kad jos būtų subalansuotos, reikia gerai išmanyti šunų mitybą. Neturint tinkamų žinių ar nepasikonsultavus su veterinarijos gydytoju dietologu, kyla didelė rizika negauti svarbiausių maistinių medžiagų.

 • Pritaikyta konkretiems poreikiams
 • Susiejimo patirtis
 • Visiška sudedamųjų dalių kontrolė
 • Daug laiko reikalaujantis
 • Reikalingos žinios apie šunų mitybą
 • Galimas mitybos trūkumas

Kita vertus, komercinis šunų maistas yra patogus. Juos parengė specialistai, kad jie būtų visaverčiai maistiniu požiūriu, ir jie sutaupo nepaprastai daug laiko ir pastangų. Rasite įvairių variantų, pavyzdžiui, dietų be grūdų, su ribotu kiekiu sudedamųjų dalių ar naujų baltymų, atitinkančių skirtingus sveikatos poreikius. Plačiau sužinokite paspaudę ant nuotraukos.

Tačiau ne visi komerciniai maisto produktai yra vienodi. Čia ir slypi iššūkis: rasti aukštos kokybės variantą vidutinybių jūroje. Visada atkreipkite dėmesį į maistingumo deklaraciją ir venkite tų, kuriuose yra daug užpildų ir neaiškūs baltymų šaltiniai.

 • Patogu ir taupo laiką
 • Sukurta ekspertų
 • Daugybė galimybių patenkinti sveikatos poreikius
 • Kokybė labai skiriasi
 • Reikia kruopščiai tikrinti etiketę

Svarbiausia pasverti šiuos privalumus ir trūkumus atsižvelgiant į unikalias jūsų šuns sveikatos problemas ir gyvenimo būdą. Savo šuniui užtikrinu geriausią maistą, nes daug dėmesio skiriu kokybei, nesvarbu, ar tai būtų naminis, ar pirktas pašaras. Visada nepamirškite, kad reguliari veterinaro apžiūra padės jums įsitikinti, ar jūsų šuns mityba yra tinkama.

Išvada

Sprendimas dėl geriausios dietos savo gyvūnui –  draugui yra labai svarbus pasirinkimas, kuris turės įtakos jo sveikatai ir laimei. Nesvarbu, ar rinksitės individualų naminį maistą, ar patogų komercinį, svarbiausia – patenkinti šuns mitybos poreikius. Pastebėjau, kad nuolatinis informavimas ir glaudus bendradarbiavimas su veterinarijos gydytoju užtikrina, kad jūsų šuo puikiai jausis, kad ir kokį maistą pasirinktumėte. Atminkite, kad nėra vieno universalaus atsakymo, o geriausia mityba jūsų šuniui yra ta, kuri pritaikyta jo individualiems poreikiams. Pasirinkę tinkamą maistą užtikrinkite, kad jūsų šuniukas vizgintų uodegą, ir jis jums atsidėkos ilgamečiu ištikimu draugiškumu.