Kokią energinio naudingumo klasę turi atitikti pastatai?

Naujai statomiems pastatams būtinai reikalingi energinio naudingumo sertifikatai. Visgi žmonėms tenka ne tik įsigyti energinio naudingumo sertifikatą, bet ir pasirūpinti, jog pastatas atitiktų reikiamą klasę. Tiesa, ne visi pastatai turi atitikti A++ klasę. Energinio naudingumo klasė priklauso nuo to, kelintais metais buvo išduotas leidimas statyboms arba prasidėjo statybos.

A++ klasė

Visiems pastatams, kurie buvo pradėti statyti nuo 2021 metų sausio 1 dienos ar vėliau, privaloma turėti A++ energinio naudingumo klasės sertifikatą. Jei pastatas neatitinka A++ klasės, deja, projektas bus nesėkmingas ir teks jį tol koreguoti, kol atitiks nurodytą klasę.

A+ klasė

A+ klasę turi atitikti visi pastatai, kurie buvo statyti nuo 2018 metų sausio 1 dienos.

A klasė

Jei pastatas buvo pastatytas 2016 metų lapkričio 16 dieną ar vėliau, tuomet turi atitikti A klasę.

B klasė

Norint, jog nuo 2014 metų sausio 1 dienos statyti pastatai galėtų būti parduoti, jie turės atitikti B klasę.

C klasė

Pastatai, statyti nuo 2006 metų sausio 4 dienos turi atitikti C klasę.

Kokiais atvejais energinio naudingumo sertifikatas nebūtinas?

Nereikia pamiršti, jog ne visiems pastatams galioja šios taisyklės. Jei pastatas neturi šildymo sistemos arba yra skirtas poilsiui ir naudojamas ne ilgiau kaip keturis mėnesius per metus, pavyzdžiui, sodai ir panašiai, tuomet jiems nebūtinas energinio naudingumo sertifikatas. Visgi vis tiek reikės kreiptis į specialistus, jog šie išduotų pažymą, kad energinio naudingumo sertifikatas nereikalingas.

Kiek metų galioja energinio naudingumo sertifikatas?

Daugelis nustemba sužinoję, jog energinio naudingumo sertifikatas galioja net 10 metų. Tad vieną kartą jį įgijus, dešimtmetį galėsite negalvoti apie tai ir lengvai galėsite parduoti ar išnuomoti pastatą be jokių papildomų rūpesčių. Visgi nepaisant to, jog energinio naudingumo sertifikatas galioja dešimtmetį, tai nereiškia, jog negalėsite kreiptis ir išsiimti naują energinio naudingumo sertifikatą. Jei įgyvendinote specialistų rekomenduojamus pakeitimus ir manote, kad pagerinote energinio naudingumo klasę, tuomet galite kreiptis vėl ir gauti naują energinio naudingumo sertifikatą.

 

Šaltinis: https://naudingumosertifikatas.lt/