Vairavimo kursai neatsiejama mokymosi dalis, norint įgyti vairuotojo pažymėjimą

Norint įgyti teisę vairuoti, turime nueiti pakankamai ilgą kelią, kad vairuotojo pažymėjimas būtų mūsų rankose. Pirmiausia reikia mokytis teorijos, vėliau vairavimo praktikos ir pats svarbiausias dalykas – laikyti egzaminus. Kai kuriems gali atrodyti, kad tam tikri dalykai nėra reikalingi ir dalis mokymosi nėra naudinga, o gaištamas tik brangus laikas. Tačiau visi vairavimo kursai yra sudėlioti taip, kad duotų naudos, tinkamai paruoštų teorijos ir praktikos egzaminų laikymui, bei paruoštų savarankiškam vairavimui. Tad šiame straipsnyje norime papasakoti daugiau, kodėl yra labai svarbu mokytis tiek teorijos, tiek praktikos medžiagos.

Kodėl yra svarbi teorinė vairavimo mokymosi dalis?

Tikriausiai daugelis į vairavimo kursų teorinę dalį žiūri pakankamai skeptiškai, nes galvoja, kad ji nėra reikalinga, nes viską kuo puikiausiai galima išmokti per praktiką. Tačiau teorinė dalis yra labai svarbi, nes:

  • Jos dėka, galima sužinoti pačius įvairiausius niuansus, kurie tinkamai padės elgtis kelyje ir nesudaryti avaringų situacijų.
  • Kartais vairuojant mokytis nėra kada ir aiškintis dėl vienos ar kitos situacijos, todėl sėdant už vairo, jau kai ką turime turėti galvoje, kad esant situacijai būtų galima imtis reikalingų veiksmų.
  • Vairavimo teorija padeda susipažinti su įvairiais kelio ženklais ir kitais kelių ženklinimais, kuriuos jau reikia mokėti išvažiuojant į kelią.
  • Išmokus teorijos kils kur kas mažiau klausimų ir neaiškumų, todėl patirsite mažiau streso ir panikos tam tikrose situacijose.

Kodėl yra svarbi praktinė vairavimo dalis?

Daugeliui yra aišku, kad praktinė dalis yra labai svarbi ir jokie vairavimo kursai negalės apsieiti be jos. Tad norint laikyti vairavimo egzaminą minimaliai reikia pravažiuoti bent jau nustatytas valandas, o vėliau bus galima rinktis arba laikyti egzaminą, arba dar išsipirkti papildomas valandas, kad įgytumėte dar daugiau praktikos valdant automobilį. Verta žinoti ir tai, kad praktikos dalyje reikės mokėti ir tam tikrus dalykus, kurie susiję su automobiliu, o tokios žinios yra glaudžiai susijusios su teorine dalimi. Tad tiek teorija, tiek praktika yra labai svarbi ir jos negalima atsieti viena nuo kitos.

Kaip greitai galima įgyti vairuotojo teises?

Pagreitinti vairuotojo teisių gavimo nėra galimybės, nes kiekvienas pradedantysis vairuotojas turi išmokti tiek pat teorijos valandų ir bent jau minimalų valandų skaičių, kuris susijęs su praktiniu vairavimu. Aišku, kai kam pakanka minimalaus kiekio ir jau yra pasiruošę laikyti visus egzaminus, o kiti atvirkščiai – jiems reikia daugiau laiko pasiruošti, tad toks dalykas yra pakankamai individualus.