Personalo atranka: pliusai ir minusai samdant tokią įmonę

Tam tikrus darbus paskirstyti tos srities specialistams yra vienas geriausių dalykų, nes tada gali žinoti, kad darbas bus atliktas kaip įmanoma geriau. Tačiau kartais galima susidurti ir su tokiais žmonėmis, kurie mano, kad išmano viską labai gerai ir kitų specialistų pagalba nėra reikalinga. Kalbant apie žmonių įdarbinimą, didelį darbą šioje srityje atlieka personalo atranka, tai yra šioje srityje dirbantys žmonės, nes jie gali pastebėti pačius įvairiausius dalykus, kas paprastam žmogui gali būti nepastebima. Tad šiame straipsnyje norime šiek tiek daugiau papasakoti apie personalo atrankos pliusus ir minusus.

Reklamos agentūros pliusai

Jeigu bus pasirenkama reklamos agentūra, tai galėsite sulaukti labai daug pliusų:

  • Bus taupomas laikas, o jūs galėsite orientuotis į kitus svarbius įmonės darbus.
  • Kadangi tokie specialistai jau turi nemažai patirties, tai kuo puikiausiai galės atrinkti patį geriausią variantą.
  • Tokios įmonės galės viskuo pasirūpinti nuo pačio pirmo žingsnio, tai yra darbo skelbimo sukūrimo, todėl nieko papildomai jums patiems nereikės ruošti.
  • Kadangi tokie specialistai žino, kaip viską tinkamai suplanuoti, tai visas procesas truks pakankamai trumpai, kas jums bus tik į naudą.

Reklamos agentūros minusai

Vienu ar kitu atveju, nors ir sakytume, kad šioje srityje galima įžvelgti labai daug pliusų, tačiau tikrai atsiras tokių, kurie tai gali kritikuoti ir pateikti tam tikrus minusus. Tad pirmas minusas, kurį galima išskirti yra tas, kad tokios personalo atrankos kainuos papildomai, nes bus perkamos paslaugos iš kitos įmonės. Bet žiūrint iš kitos pusės, jeigu įmonėje bus atrankų specialistas, jam reikės mokėti atlyginimą, be kokių pertraukų, tad tai gausis kur kas brangiau, nei kad sumokėti tai įmonei vieną kartą. Kitas minusas gali būti tas, kad kitiems nepatinka, kai nedalyvauja visame procese ir nemato, kokie žmonės ateina. Tačiau specialistais reikia pasitikėti, kadangi ilga patirtis gali garantuoti, kad tikrai bus parinktas toks žmogus, kuris geriausiai tiks ieškomai pozicijai.

Ar verta rinktis tokią įmonę?

Kaip matome iš pateiktų pliusų ir minusų, galime atrasti kur kas daugiau pliusų, todėl drąsiai galima teigti, kad samdyti personalo atrankos specialistus tikrai apsimoka ir ypač tokioms įmonėms, kurios yra nedidelės ir nuolatiniam darbui priimti atrankos specialistą tikrai neapsimoka finansiškai. Todėl jei norite greito, efektyvaus ir kokybiško proceso, laikas pagalvoti apie tokį variantą.