Kaip išsirinkti geriausias lentas terasai?

Nors Lietuvoje šilti orai, kai galima mėgautis laiku terasoje, trunka tik keletą mėnesių per metus, visgi terasa – neatsiejama nuosavo namo ar kotedžo dalis. O tinkamai įrengti, dar ir pasitelkus stoginę – gali džiuginti ir būti naudojama ne tik kaitrią vasarą, bet ir pavasarį ar rudenį. Svarbu pasirinkti tinkamas medžiagas terasos įsirengimui. Tam, kad ji būtų tvirta kokybiška ir džiugintų ne vienerius metus.

Taigi, į ką atkreipti dėmesį, renkantis lentas terasai?

Pirmiausia – patvarumas

Kadangi Lietuvoje orai išties permainingi ir negailintys kritulių, terasinės medienos patvarumas turėtų būti vienas svarbiausių aspektų, renkantis jos rūšį. Didelė drėgmė, kaitrūs saulės spinduliai, sniego apklotas – visa tai kasmet veiks terasos medieną.

Todėl naudingiausia rinktis tokį medį, kuris šiems veiksniams būtų kiek įmanoma atsparesnis. Spygliuočiai šiuo atveju – geriausias pasirinkimas. Lietuvoje yra populiariausios dvi šių medžių rūšys – pušis ir maumedis. Abiejų medžių lentos yra tvirtos ir patvarios.

Renkantis taro šių dviejų rūšių, reikia įsivertinti jų skirtumus ir tuomet bus lengva priimti sprendimą. Didžiausias pušinių lentų privalumas yra tas, kad jos turi natūralią apsaugą nuo puvimo, pelėsių ir vabzdžių. Tačiau neturi apsaugos nuo saulės. Todėl jeigu terasa neturi stoginės, lentas būtina porą kartų per metus alyvuoti. Tam, kad šios neperdžiūtų ir neimtų skylinėti.

Tuo tarpu maumedis pasižymi panašiomis savybėmis, kaip ir pušis, tačiau yra gerokai kietesnis, tankesnis ir patvaresnis. Todėl šią medieną dažniausiai pasirenka tie, kurie planuoja statyti masyvius baldus terasoje, turėti daug svečių ir nenori rizikuoti, kad lentose liktų įspaudai. Maumedžio mediena išties kieta ir atspari. Ir gali atlaikyti sąlyginai didelį svorį.

Lentų dažymas

Jeigu svajojate apie akinamai baltą terasą ar sodriai rudą, elegantišką, tuomet geriausias pasirinkimas – pušinės lentos. Kadangi pušis, lyginant su maumedžiu, gerokai lengviau priima spalvą. Tuo tarpu maumedžiui galima tik suteikti atspalvį alyvuojant. Kadangi tankus medis tiesiog „nepriima“ dažų. Tiesa, maumedis natūraliai, su laiku, įgauna pilką atspalvį. Kuris daug kam patinka. Jį galima dar suintensyvinti, naudojant geležies sulfatą. Taip išgaunant išskirtinį vaizdą. Kurio kasmet nereikia perdažyti.

Tuo tarpu pušinės lentos ilgainiui gali blukti. Tad reiktų nusiteikti ir kasmetiniam spalvos atnaujinimui. Tiesa, užtenka kartą per metus perdažyti.

Kas geriau – europinė ar sibirinė mediena?

Iš esmės, gera mediena yra tiek užauginta Europoje, tiek Sibire. Tačiau medis, augęs itin atšiauriomis sąlygomis, gavęs daug šalčio ir sniego, augo lėčiau, nei tas, kuris mėgavosi saule ir drėgme. Todėl sunkesnėmis sąlygomis išaugęs medis, laikomas tvirtesniu, atsparesniu. Tuo pačiu – Europoje augęs medis yra taip pat puikus pasirinkimas. Ir kurį iš jų pasirinkti, vieningo atsakymo nėra. Visuomet reiktų rinktis pagal savo galimybes ir aplinkybes. Pavyzdžiui, jeigu terasoje bus stoginė, kuri apsaugos terasos grindis nuo didelio kiekio sniego, lietaus ir saulės spindulių, galite rinktis mažiau atsparią medieną. Tuo tarpu jei stogo terasoje neplanuojate, tam, kad ja galėtumėte naudotis kuo ilgiau – geriau rinktis kuo atsparesnį variantą. Pavyzdžiui, sibirinį maumedį. Kurį užteks kartą per metus alyvuoti. Ir patvaria terasa džiaugtis metų metus.