KODĖL YRA NAUDINGA ŽIŪRĖTI PSICHOLOGINIUS FILMUS?

Psichologiniai filmai yra mėgstami ne tik už tai, kad jie yra glaudžiai susiję su tikrais išgyvenimais, su tuo kas dedasi šalia mūsų, bet ir už tai, kad jų dėka galime pažvelgti į save tarsi iš šono. Ypač jie naudingi poroms, nes tokiuose filmuose įprastai yra nagrinėjami porų santykiai, todėl kartais gali turėti įtakos įvairių problemų sprendimui. Taip pat gali pažvelgti kitu kampu į tėvų ir vaikų santykius.

Kokia yra įprastinė gyvenimiškų filmų apie meilę fabula?

Filmų, nagrinėjančių porų santykius tradiciškai siužetinė linija yra maždaug tokia – iš pradžių pagrindiniai herojai atsitiktinai susipažįsta ir tarp jų užsimezga romantiški santykiai. Tačiau vėliau, kad žiūrovai nepradėtų nuobodžiauti, į siužetą įpinami įvairaus sudėtingumo išbandymai.

Jie iš poros reikalauja daug dvasinės tvirtybės, atkaklumo, nuoširdumo ir atsidavimo vienas kitam, kas garantuoja jų ištikimybę vienas kitam. Visą filmo laiką žiūrovai, sulaikę kvapą, stebi veiksmą ir nori, kad porai viskas sektųsi kuo palankiau. Galutinis jų noras – patirti sielos nušvitimą, kai gėris ir meilė galų gale nugali visas neteisybes.

Kokios dar temos yra nagrinėjamos psichologiniuose filmuose?

Tikroviškais vadinamuose filmuose dar yra pateikiamos ir jausmus veikiančios istorijos apie tam tikrus socialinius visuomenės sluoksnius. Pavyzdžiui, filmai, kuriuose parodomas nuteistųjų gyvenimas, yra paveikūs ne tik patiems kaliniams, bet ir tiems žmonėms, kurie sunkiai įsivaizduoja, kas dedasi už kalėjimų sienų. Kartais tokie filmai net gali tapti priežastimi laiku pasitraukti iš rizikingu laikomo gyvenimo būdo, kuris niekur kitur negali nuvesti, tik už grotų.

Taip pat yra įdomūs ir tie psichologiniai filmai, kuriuose parodoma medikų, teisėsaugos pareigūnų, ugniagesių gelbėtojų, mokslininkų, socialinių darbuotojų, pedagogų, kitų mažai pažįstamų profesijų atstovų  bei moksleivių ir studentų kasdienybė, joje laukiantys netikėtumai ir įvairios kliūtis, kurias būtina įveikti.

Kokia yra nauda iš psichologinių filmų?

Pati didžiausia nauda yra ta, kad tokie filmai leidžia pažvelgti į savo vidų, visa tai įprasminti ir galiausiai suvokti, kaip filme regėti vaizdai gali būti susiję su jūsų asmeniniu gyvenimu ir patiriamais jausmais. 

Kas jus asmeniškai traukia žiūrėti psichologinius filmus – tai domina ne tik kino kritikus, bet ir internetinį portalą: https://pickvibe.lt/lt/p/renginiai/psichologiniai-filmai. Tad nesidrovėkite ir pasidalinkite savo pastebėjimais.