Valčių variklio pasirinkimas: pataria ekspertas

Iliustracija iš pexels.com

Renkantis valčių variklius reikia neskubėti. Kadangi jų pasiūla rinkoje yra tokia plati – kiekvienai transporto priemonei galima rasti ir jam labiausiai tinkamą. 

Valčių varikliai yra pasirenkami įvertinus gamintojus, kainą, galingumą, kokio tipo valčiai jis bus skirtas ir kitus parametrus. Renkantis visada siūlome tartis su specialistais, kurie iš savo patirties gali padėti jums rasti tai, ko reikia. O kuo daugiau niuansų bus palyginta – tuo rastas variklis tiks labiau.

Apie jų pasirinkimą pasakoja jais prekiaujantis Gediminas.

Variklio tipas

Vandens transporto priemonės variklio pasirinkimas pirmiausia turėtų prasidėti nuo to – kokio tipo jums reikia.  Rinkoje dažniausiai siūlomi yra dviejų tipų varikliai. Tai yra elektriniai ir benzininiai. 

Elektriniai varikliai taip pat gali būti vadinami ir akumuliatoriniais. Jie veikia labai tyliai, taip pat yra ekologiški. „Valtys su elektriniais varikliais dažniausiai yra naudojamos tokiuose vandens telkiniuose, kur plaukioti su įranga veikiančia vidaus variklio degimo pagalba –  negalima“,- nurodo specialistas.

 „Jie taip pat dažniausiai yra mėgstami dėl to, kad yra pigesni nei benzininiai, tiesa tačiau ir mažiau galingi. Ypač verti dėmesio tie varikliai, kurie turi papildomai integruotus priedus. Jie suteikia plaukimui daugiau saugumo ir patogumo. Tai gali būti elektroniniai inkarai, kurie veikia GPS ryšiu bei padeda sustabdyti valtį nepriklausomai nuo aplinkos faktorių“,- priduria Gediminas.

Benzininiai yra pasirenkami tuomet, kai reikia galingesnio variklio, kai planuojama nuplaukti ilgesnius ir sudėtingesnius maršrutus. Tiesa, benzininiai nėra tvarūs, taip pat jiems reikia kur kas daugiau priežiūros. 

Variklio galingumas

Kitas svarbus parametras yra variklio galingumas. Variklio galia yra matuojama “arklio galiomis”. Kuo daugiau arklio galių – tuo ir variklis yra galingesnis. Tiesa, tikrai ne visais atvejais verta investuoti į galingesnį variklį. Viskas priklauso nuo Jūsų poreikių, turimos valties.

Variklio galingumą reikėtų rinktis pagal valties matmenis, dydį. Jeigu valtis yra didelė – per mažo galingumo variklis paprasčiausiai gegebės jos „vesti“, nebus stabilumo“,- teigia Gediminas. “Taip pat jeigu valtis nėra didelė, tačiau bus dedamas labai galingas variklis, jis dirbs labai našiai, taip, kaip nereikia. Dėl to jis gali perkaisti ir taip trumpinamas jo tarnavimo periodas”.

Dažniausiai prekės aprašymuose yra pateiktos gamintojo rekomendacijos. Būtinai jomis remkitės.

Vairo valdymo pobūdis

Ieškodami tinkamiausio valties variklio taip pat įvertinkite ir transporto priemonės valdymą. Varikliai gali būti valdomi vairu arba rankena. Varikliai, kurie yra su valdymo rankena, dažniausiai atrodo patogesni, jie suteikia galimybę kur kas paprasčiau laviruoti plaukimo metu. 

Tuo tarpu varikliai su vairui rekomenduojami didesnių matmenų laivuose. Taip bus jaučiamas kur kas didesnis stabilumas vairavimo metu.

Veleno ilgis

Galiausiai, Gediminas taip pat siūlo žiūrėti, koks yra variklio veleno ilgis. Jis atitinkamai turi būti derinamas prie valties skersinio aukščio. „Tik tinkamas veleno ilgis leis būti ramiu, kad variklis yra stabiliai pritvirtintas prie valties. Trumpo variklio velenas dažniausiai siekia apie 40 cm, o ilgo apie 50 cm“,- pasakoja Gediminas.

Atminkite, kad šiuo metu vandens transporto priemonės varikliai gali būti perkami internetu. Tai yra puiki galimybė sutaupyti daug laiko. Taip pat ir pinigų, kadangi dažnai perkant iš virtualių prekybos vietų yra kur kas paprasčiau pamatyti akcijas. O tuomet – kaina bus mažesnė, tačiau kokybė – pati geriausia.