Apsilankė

joomla analytics 

Nemuno kilpų regioninio parko produkto ženklas

produkto zenklas profile   Bendradarbiaujant Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos, valstybinių parkų, biosferos rezervato ir valstybinių gamtinių rezervatų direkcijoms ir nevyriausybinei aplinkosauginei organizacijai Baltijos aplinkos forumas, sukurtas Lietuvos saugomos teritorijos produkto ženklas, kaip viena iš darnaus turizmo skatinimo priemonių. Jis skirtas vietos produktų gamintojams, amatininkams, turizmo paslaugų teikėjams ir kitiems vietos gyventojams, savo veikla prisidedantiems prie darnaus turizmo plėtros Lietuvos saugomose teritorijose.
   Šis ženklas padės keliaujantiems atrasti, o vietos žmonėms populiarinti savo bendruomenių projektus ir paslaugas, kurios atitinka pagrindines darnaus vystymosi vertybes:
   Saugomų teritorijų vystymasis. Saugomų teritorijų valdytojus ir vietos verslą sieja simbiozės ryšys - jie gali klestėti tik kartu. Saugomos teritorijos traukia keliautojus savo gamtinėmis ir kultūrinėmis vertybėmis, tačiau geriems kelionės įspūdžiams lygiai tiek pat svarbi kokybiška bei autentiška produktų ir paslaugų pasiūla: apgyvendinimas, gido paslaugos, tradicinių amatų dirbiniai ir t.t. Ženklas suteikiamas prekių gamintojams ir paslaugų teikėjams, kurie laiko savo veiklą neatsiejama nuo saugomų teritorijų plėtros tikslų.
   Kultūrinio ir gamtinio paveldo puoselėjimas. Produkto ženklu bus siekiama atkreipti keliautojų dėmesį į produktus ir paslaugas, skatinančias kultūrinio ir gamtinio paveldo pažinimą, tradicinių amatų ar kultūrinių vertybių tąsą.
   Aplinkai palankesnė veikla. Ženklas suteikiamas produktų gamintojams  ir paslaugų teikėjams, kurių veikla nėra žalinga gyvajai gamtai ir kurie deda pastangas mažinti savo veiklos poveikį aplinkai.
   Vietos bendruomenių gerovė. Bendras ženklas padės garsinti vietos gyventojų sukurtus produktus ir teikiamas paslaugas, taip skatinant vietos bendruomenių užimtumą ir ekonominę raidą.
    Nemuno kilpų  regioninio parko produkto ženklas bus suteikiamas šioje saugomos teritorijos teritorijoje pagamintoms prekėms ir paslaugoms, teikiamos vadovaujantis tokiais kriterijais kaip autentiškumas, gyvosios gamtos tausojimas ir nauda žmonių sveikatai, pritaikomumas nedidelėms lankytojų grupėms, nauda vietos bendruomenei ir kt. Ženklas bus suteikiamas pagal pateiktas paraiškas ir įvertinus pareiškovo atitikimą nustatytiems kriterijams. Sprendimus dėl ženklo suteikimo priiminės Nemuno kilpų regioninio parko direktorės patvirtinta taryba. Tarybos posėdžiai vyks kartą per metus.

Kalendorius

Rugpjūtis 2017
Pr A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Nuorodos


m0

keliauk-kitaip

baneris

kaimo statyba